Menü Kapat

Antalya Fare İlaçlama

Fareler memeli hayvanlar sınıfının bir üyesidir popilasyonlarını sürekli arttırma eyleminde ve koloni halinde yaşayan hayvanlardır tırmanma becerileri ve iyi birer kemirgen olmalarından dolayı evlerimize girmek için çokta zorlanmazlar. Çok hızlı üredikleri için sayıları bir yılda 3 katına kadar çıkarabilirler. Ev faresi, fındık faresi, çatı faresi, tarla faresi, ve lağım fareleri ( sıçan ) başlıca evlerimize dadanan türlerden bir kaçıdır. Kısacası evimizde istemediğimiz varlıkların başında gelmekteler sanıldığının aksine farelerden kurtulmak çok zor ve meşakkatli bir süreçtir ve kesinlikle profesyonel bir yardım almaksızın çözümü zordur.

a-      Farelerin zararları: oldukça zararlı hayvanlardır kemirgen özellikleri bakımından giysilerimiz mobilyalar, halılar, perdeler, elektrik kabloları gibi birçok nesneye zarar vermekteler hatta evde birikiminiz olan paralar ve değerli evraklarınızı bile yiyebilirler. Fareler veba, kolera, tifo, gibi tehlikeli hastalıkları bulaştırabilmekte çok uzun süre aç kalan fareler özellikle sıçanlar insan kulağı burnu, dudağı gibi yumuşak kıkırdaklarımızı da yiyebilmektedirler.

b-      Fare ile mücadele yöntemleri: Fareler için geliştirilmiş olan zehirli yemler istasyonlara yerleştirilerek evde olası geçiş noktalarına bırakılır buna paralel özel fare ilaçlaması yapılmaktadır uzman ekibimiz tarafından evdeki fare cinsi tespit edildikten sora en uygun yöntem kullanılarak sizi bu dertten kurtarabiliriz. (detaylara mücadele yöntemleri bölümünden bakabilirsiniz).

c-       Farelerden kurtulduktan sonrası için öneriler: Fareler istisnasız evlerimizin veya depolarımızın içine dışarıdan gelmekte ve çoğunlukla beslendikten sonra tekrar dışarı çıkmaktalar bu nedenle evin izolasyonu çok önemli fare geçişine müsait olan delikler onarılmalı balkon pis su giderlerine ızgaralı başlıklar takılmalı banyo tuvalet pencereleri fileli aparatlar kullanılarak kapatılmalı, kesinlikle açıkta yiyecek bırakılmamalı kapalı ortamlarda saklanmalı evleriniz düzenli tertipli olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir